La sportiva Boulder Contest 2018, Brno (CZ)

Tak přesně tenhle komplikovaný název v sobě skrýval super lezeckou akci, které jsme se zúčastnili. Jak už název napovídá jedná se o boulderové závody v prostorách Brněnského výstaviště v rámci festivalu Sport life!

Závod se konal v pátek 9.11.2018. Děckám vyběr mezi čekáním na víkend ve školní lavici a nebo den lezeckého závodění nezabral ani pět vteřin.

Cesta do Brna může být strastiplná a mnohem delší než by navigace řekla. D1 je už hodněkrát opakovaný vtip:-) Takže ani nás neminulo drobné zpoždění, dobíhání a hledání haly, kde že se to vlastně leze. Rušnou fázi rozcvičky jsme si tak mohly odškrtnout. Teď už jen vykomunikovat pozdní prezentaci a závodění mohlo začít.

Dětem bylo postaveno 14 boulderů z rukou zkušených stavěčů Jendy Šolce a Vildy Chejna. A zas to postavili skvěle.

Všichni i nejmenší kategorie D, kde závodil Jonáš (jeden z nejmladších závodníků závodu) si skvěle zalezly. Bouldery byly od kolmých ladiček po silovky po némocberoucích strukturách.

Nejlépe se ve své kategorii prosadila Laura. Perfektně provedená beta na sedmičce ji přinesla nakonec skvělé 3. Místo. I když drobné zmatky při vyhlašování ji nejprve navnadily na stříbrnou medaili. Na 4 místě ve starší kategorii skončila Denisa, která si jako jedna z mála skvěle poradila s úvodním kolmým bouldrem číslo jedna po oranžových oblinách, u kterých bych asi i já přemýšlel jak se s nimi popasovat.. Verča byla co do počtu topů, hned za ní. Právě s rozdílem onoho topu na kolmé jedničce. V celkové pořadí obsadila 8 příčku. Někdy pár centimetrů na výšce znamenají velký rozdíl v obtížnosti.

V prostorech festivalu bylo možno si vyzkoušet mnoho sportů a atrakcí. Takže skok z plošiny do nafouknuté matrace se musel otestovat. Stejně možnost vyzkoušet si drytooling (lezení s cepínama). I já jsem byl vyhecován k testování pogo tyče a různých skákadel. Ale s lezečkama na nohách se cítím o moc jistěji.

Odpoledne jsme již měli odzávoděno a aspoň část toho co výstaviště nabízelo ozkoušeno. Nejvyšší čas vyrazit s vidinou volnější dálnice. Cesta nazpět byla pohoda a příště až se budou zas rozhodovat jestli škola nebo bouldercontest, myslím že rozhodování jim zabere maximálně vteřiny tři.

Mat

La Sportiva Boulder Contest 2018

Obrázek 1 z 10

V rámci výstavy Sport Life! 2018 jsme zazávodlili na La Sportiva boulder contest a přivezli skvělé třetí místo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *