Boulder Bambini Contest 30. 3. 2019

V sobotu 30. 3. 2019 se v Boulder Baru konal dětský lezecký závod Boulder Bambini Contest 2019. Lezlo se dvoukolově. Nejdříve kvalifikace, která probíhala stylem flash a závodníci měli celkově 90 minut na zdolání osmi připravených boulderů. První čtyři závodníci, kteří v kvalifikaci nasbírali nejvíce topů a zón mohli postoupit do finále.

Finále probíhalo stylem „La sportiva legends only„, kdy mají závodníci celkově pouze 3 pokusy na zdolání finálové cesty. Postupně se střídají v pokusech na připraveném finálovém boulderu. Náš tým On-Sight závodil v kategoriích U10, U12 a U14.

V kategorii U10 v kvalifikaci nejlépe zalezla Valentýna a ve finále svou pozici obhájila. V klučičí kategorii lezl Jonáš a i když nezalezl dle svých představ, byla to pro něj velká zkušenost při poměření vlastních sil s o rok staršími lezci.

V následující kategorii U12 závodila Laura, Hanka, Štěpán a Adam. Pro Štěpána to byly vůbec první závody vůbec. Bylo pro něj těžké se v tomto formátu lezení zorientovat a nakonec dal přednost klidnému tréninku ve vedlejší hale. 🙂 Naopak Adam dal velmi lehce osmý boulder, který dal hodně zabrat i lezcům ve starší kategorii U14. Další bouldery už v sobě obsahovaly nejeden chyták a celkově byly dost těžké. Holky z On-Sight se kvalifikací prolezly s šesti topy a do finále postoupily z prvního a druhého místa. Finále pak probíhalo se stejnou rotací, jako v kategorii U10. Hanka dolezla chyt pod top a Lauře se posledním pokusem podařilo top pokořit. Pro Lauru znamenalo topování finálové cesty zlatou medaili a pro Hanku stříbrnou. To jí ale nevadilo, protože si dopoledne stihla odskočit ještě na závody do Kladna na Sambar Kids Cup, kde vyhrála první místo.

Po kategorii U12 následovala nejstarší kategorie U14, kde On-Sight reprezentovala Verča.
Verča v kvalifikaci zdolala všechny bouldery, které mohla. Jen dynamický dvojskok byl s její výškou těžko představitelný. Do finále postoupila z druhého místa se sedmi topy. Finalový boulder byla technická ladička po velmi malých chytech a dolezla si nakonec pro krásné celkové třetí místo.

Všem závodníkům děkuji za účast a za skvělou reprezentaci.
#lezonsight

Mat

We cannot display this gallery

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *