Frankenjura 2019

Prázdniny začaly výjezdem do Frankenjury. Jeli jsme od pondělí do čtvrtka. Ideální načasování, které zaručí minimum jiných lezců ve skalách a prázdné parkoviště u altánů. První den jsme lezli úplně sami na Weisikách, což byl pro mě nový zážitek. Ráchel vytáhla svou první 6+. Já jsem si zkompletoval zbytek cest (9 ,9-). Za první den vylezla Ráchel 8 cest a na to, že tou dobou nebyla zvyklá lézt na prvním, se vůbec nebála ani větších odlezů. První den jsme zakončili večeří. Ráchel je veliký labužník a nos neohrne nad ničím, takže quinoa se zeleninou byla výborná a chutná volba. V noci za náma dojel zbytek posádky – Matěj a Vojta s Mateuszem v parádní obytné dodávce, vybavené na dlouhé cesty.

 

Následující dny jsme lezli v oblastech u Sorangeru, Barnhoferu a Betzensteinu. Pro každý den bylo minimum aspoň 6 cest. Děti se naučili sami slaňovat a rušit cestu. Mimo jiné si posunuli svou aktuální výkonnost ve skalách.

Krom lezení jsme navštívili místní oboru a mohli tak nakrmit muflony. Doporučuji sem jít ve všední den, kdy jsou zvířata čilejší a nejsou přecpaná pamlsky od davů krmičů, kteří sem zavítají o víkendu. Tak se můžete ocitnout obklopeni hladovými muflony, čekajícími na dobrůtku. V létě je samozřejmostí i koupání a to tentokrát na koupališti v Bezensteinu s možností skoku do vody z 5m, které patří k těm nej v Juře. 

Frankenjura je top sportovní oblast z Prahy, díky své dostupnosti, ale především díky velmi široké nabídce cest snad ve všech lezeckých stupních. Příjemným doplňkem je i možnost spaní u altánů. My jsme to pojali se vším dobrodružstvím, takže se spalo pod altánem a jednu noc dokonce pod šířím nebem, které mimo hvězd osvětlovali světlušky.

We cannot display this gallery

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *