O nás

On-sight tým jsme vytvořili nově počátkem ledna 2019. Patří k nám hlavně mladé nadšenkyně a nadšenci sportovního lezení. Ti neváhají a s velkou oblibou oblézají snad vše, co se přelézt dá. Od technických vyvažovacích bouldříků až po dynamické opičí kusy, od položených plazivých stěnek až po obrovské silácké převisy, od městských „urban“ problémů až po stromy, prolejzačky, kuchyňské stoly :-). Tým On-Sight vede trenér Matouš Pokorný s cílem důkladně pracovat na lezeckém pohybu s důrazem na lehkost pohybu lezce, jeho techniku, vytrvalost a psychologii.

Abychom tyto schopnosti budovali co nejvšestranněji, nelezeme jenom na umělých stěnách, ale poměrně často lezeme ve skalách (jak boulder tak lezení na obtížnost), a to v ČR i v zahraničí (Německo, Francie, Itálie, atp.). Abychom se v tréninku vyhnuli těm samým cestám a profilům, obměňujeme lezecké stěny a bouldrovky. Vrcholem celé přípravy jsou celoroční lezecké závody v lezení na obtížnost a v boulderingu a samozřejmě skalní výjezdy a výstupy v Čechách i za hranicemi.

Trenér

Jmenuji se Matouš Pokorný a lezu od roku 2002 (tedy od svých 12 let) a od roku 2014 vedu dětské kurzy.

Jsem původem z Prachova.  Již od mala lezu pískovcové cesty, ale postupně jsem si oblíbil i Španělský vápence, Franenjurské dírky, či Norskou žulu.. Baví mě všechny možné druhy sportovního i tradičního pískovcového lezení. Lezení se postupně ze sportu stalo neoddělitelnou součástí mého životního stylu a postupem času i živobytím. Jsem pořád aktivním lezcem a celoročně jezdím jak po celé ČR, tak i na zahraniční lezecké výpravy (hlavně Francie, Itálie, Německo).
Mou specializací na poli tréninku je hlavně práce s dětmi a mládeži a jejich lezecká a všeobecná sportovní příprava. Pracuji také s dospělými. Vedu individuální lekce, píšu tréninkové plány. Pro celkovou efektivitu lezeckého pohybu jsem se časem začal hodně soustředit  na psychologii sportu a zvládání stresových situací při výkonu. Dále na podporu pohybu skrze gymnastiku, fyzioterapii a kineziologii a na kompenzaci lezeckého pohybu skrze jógovou praxi (konkrétně Ashtanga Vinjása Jóga). Jóga navíc přináší do lezení lehkost a piluje koncentraci na přítomný okamžik.

Trenérská kvalifikace

 • Instruktor lezení na umělé stěně (FTVS 2014).
 • Trenér sportovního lezení- licence B (CHS 2015).
 • DNS sportovní kurz I (Rehabilitation Prague School 2016).
 • Instruktor lezení v přírodních terénech (FTVS 2016).
 • Diagnostika pohybových předpokladů a výběr sportovních talentů (FTVS 2017).
 • Terapeutické využití temtex tapu (2017).
 • Trenér sportovní gymnastiky III. Třídy (2018).
 • Škola ashtanga vinjása jógy (kurz u Ladislava Pokorného 2018).

Prozatím nejhodnotnější výstupy:

 • Francouzský styl, XIa RP, Panteon.
 • Lineární regrese, Xc PP, Příhrazy.
 • Le plasir qui demonte, 8b  PP, Gorges du Tarn.
 • Ailes du desir, 8a OS, Gorges du Tarn.

Koho rádi přibereme do týmu

Všechny lezecké nadšence, pro které je lezení trochu víc než jen kroužek po škole. Chceme se navzájem podporovat a motivovat k lepším výsledkům, ale především chceme, aby nás to spolu bavilo. Vítání jsou samozřejmě i jiné věkové kategorie, povinná školní docházka není podmínkou :-). Neváhejte nás proto kontaktovat a můžeme společně probrat možnosti pro další zájemce.

Napište nám

Kliknutím na tlačítko "Odeslat" udělujete souhlas se zpracováním osobních údajů