Výjezd Mandala 1. 2. 2019

V pátek o pololetních prázdninách jsme s On-Sightem zhruba po měsíci opět vyrazili do Drážďan navštívit vyhlášenou boulderingovou halu Mandala. V současné době se asi jedná o nejbližší boulderovou mekku do 90 minut od Prahy. Kromě On-sight týmu jsme do auta přibrali také opičky Lauru a Klárku. Protože jsme Mandalu naposledy navštívili zhruba před měsícem, tak jsme od provozovatelů stěny věděli, že na nás bude čekat kompletně přestavěná hala. Na místo jsme dorazili krátce před polednem.

Jako vždy jsme zahájili Warm up přípravou v dětské hale. Následovalo vyzkoušení a povětšinou i vylezení toho nejtěžšího, co dětská hala nabízela. To jsme zvládli během první hodinky a půl. Pak už jen pauza na oběd a půlhodina siesty na uklidnění dětských žaludků. Samozřejmě jedinečná to chvíle pro trenéra vzít si konečně lezky a rychle si vyzkoušet žluté bouldery společně s německými siláky.

Na odpoledne jsme se trochu „protizákonně“ přesunuli do haly pro dospěláky. Zde už byly bouldery o poznání těžší a tím i lákavější. A hlavně jich bylo mnohonásobně více. Čekala nás tak hromada velkých struktur a chytů od předních světových značek. Velká péče stavěčů pak zaručila zajímavé pohyby a tím i výborné lezení. Na tuto odpolední tréninkovou fázi jsme měli vyhrazené skoro 3 hodiny. Nakonec jsme lezli až do černé obtížnosti. Stupnice obtížnosti cest je v Mandale vyznačena od nejlehčích modrých, přes červené, oranžové, černé až k nejtěžším bílým a žlutým.

Mandal a nezklamala a opět jsem si užili hromadu vertikální zábavy až jsem musel děti přemlouvat, že už je potřeba jet. V blízké době se do tohoto magického kruhu určitě s On-Sightem opět vrátíme.

Mat


We cannot display this gallery

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *